| FcSb_Alin_1983 a întrebat:

Care este deosebirea, si asemanarea dintre term medical, si ce-l de laborator

2 răspunsuri:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, expresia ta prescurtata "term" la ce se refera, la termometru sau termen? Daca o luam pe termeni, termenii medicali, consta ca medicii consulta si dau diagnosticuri si prescriu retete medicale. Pe cand termenul de laborator, un chimist la, laborator, studiaza si inventeaza noi medicamente.
daca te referi la termometru: termometru medical iti indica temperatura corpului uman, iar termometrul de la, laborator iti indica volumul apei fiind de anumite grade celsius, depinde in ce stare se afla apa, rece, calda sau fierbinte.

| Ramonaa2 a răspuns:

Termometrul medical arată temperatura corpului. termometrul laborator arată volumul. ex : volumul apei este de 30°C