| fotbalistul1 a întrebat:

Care este descazutul?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Descazutul este numarul din care se scade. Exemplu: 32-3=29. In aceasta operatie 32 este descazutul. 3 este scazatorul (numarul care se scade), iar 29 este diferenta(numarul obtinut in urma operatiei de scadere).
Vezi, in raspunsul userului NakaTaka s-a strecurat o eroare grava: el ti-a prezentat operatia de impartire, or, descazutul apare numai la operatia de scadere, asa ca am sa te rog sa nu tii cont de raspunsul lui. daca mai ai si alte neclaritati, lasa un mesaj si iti explic! Numai bine!

| fotbalistul1 explică (pentru Cameliapantiru):

Ma poti ajuta cu un link de download pentru camera Chicony modelulbig grinC-312C

| Cameliapantiru a răspuns (pentru fotbalistul1):

Nu ma prea pricep la chestii de astea, sorry! da si tu un search pe google si poate gasesti ceva. Sau posteaza o intrebare separata pe TPU in acest sens! O seara faina!

6 răspunsuri:
| NakaTaka a răspuns:

Sa zicem

28:4=7

Aici 28 deste descazutul, adica numarul din care scazi
Aici 4 este scazatorul
Si 7 este catul.
Funda?

| fotbalistul1 explică:

De unde pot sa instalez jocul DayZ?

| Nastase_Marius_1972 a răspuns:

Ce inseamna descazut

| Nastase_Marius_1972 a răspuns:

Descazutul este 567, iar scazatorul este 229. Care este restul?