| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenţa dintre cambridge şi ecl? avantaje...dezavantaje

Răspuns Câştigător
| RzzV a răspuns:

Cambridge din cate stiu eu e mai cunoscut, dar e si mai greu. De ECL nu prea am auzit. Dar daca nu doresti sa mergi in strainatate la facultate nu are rost sa te chinui sa dai cambridge/ecl sau alte examene de limbi. Poate doar pentru placerea ta, sa ai o diploma in plus.
Desi cambridge-u ii unul dintre cele mai grele examene de limba engleza, nu toate facultatile il cer.Mai multe facultati is care cer yelts sau toefl.