| mgr a întrebat:

Care este diferenta dintre un 'grup scolar','liceu teoretic','colegiu national','seminar'?

1 răspuns:
| Rozette a răspuns:

Colegiu National-inseamna ca poti face clasele 1-12
Liceu Teoretic-inseamna ca poti face clasele 9-12
Grup scolar poti face tot clasele -9-12 dar am impresia ca te invata mai mult meseria pe care vrei sa o aplici, nu e ca la liceul teoretic unde faci toate materiile

Seminar pedagogic = stagiu practic obligatoriu pentru absolvenții unei facultăți care își alegeau cariera. Pe scurt, un fel de curs pentru revizuirea materiei!

Sper ca te-am ajutat, fundita?crying happy