| Puff9222 a întrebat:

Care este diferenta intre bacul la romana pentru profilul real si cel uman?

4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

La cel real ai ca proba matematica, fizica sau chimia, eventual biologia; la cel uman romana cu doua probe de examen, istoria sau geografia.

| WaxX a răspuns:

Bacul la Romana este la fel si la Uman si la Real.

| Puff9222 explică:

Nu este la fel, cel putin cei de la minister au o varianta de subiecte pentru profilul real si alta pentru cel uman. Am inteles de la profa mea ca diferenta consta in ultimul subiect: pentru cei de la real nu se precizeaza autorul (de ex: ilustrati trasaturile romantismului intr-o opera studiata), iar pentru cei de la uman se precizeaza ( ex: ilustrati trasaturile romantismului intr-o opera de Mihai Eminescu).

| Costel_Pirvu_1992 a răspuns:

La romana nu e nicio diferenta.