| anonim_4396 a întrebat:

Care este emisiunea ta preferată pe Tvr1?
Eu urmăresc Teleenciclopedia.

34 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De cand a murit Florian Pittis, prefer cele 14 canale cu documentare. Pe TVR1 nu ma mai uit de anul trecut, de cand dadeau Formula1.

| Anca95 a răspuns:

Mie imi placea foarte mult "LIber pe contrasens" d epe TVr2 acuk din pacate nu mai estesad

| Skylerx a răspuns:

Si a mea este tot Teleenciclopedia, in fiecare sambata imi place sa o ascult, am ce invata din ea, nu ca prostiile alea de desene din zilele de astazi. Ehh, abia astept sa vad Teleenciclopedia de saptamana viitoare!

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Pai in afara de teleenciclopedia si vreun meci de fotbal altceva nu cred ca ai ce vedea. Mai sunt in weekend niste emisiuni filmate prin delta sau alte peisaje din Romania, sunt chiar superbe pentru cei ce au TVR HD!

| stejara2 a răspuns:

Teleenciclopedia.De ce? Este emisiunea care imi aminteste de anii copilariei, cand iarna fiind, stateam in plapuma rozand cate un mar copt la plita sobei,vocea lui Florian Pitis mi-a ramas in minte pentru cursivitatea ei, nuantele ei subtile, avea o voce foarte frumoasa! Dumnezeu sa il ierte! Mai urmaresc si emisiunea Marioarei Murarescu. Tezaur Focloric, dar aceasta emisiune nu mai e ce a fost.

| Brittanie a răspuns:

Teleenciclopedia.

| Adeeeeeee a răspuns:

Emisiunea mea preferata este si va fi mereu Vocea Romaniei. :d
Eu o consider cea mai buna emisiune a momentului.

| bkb300 a răspuns:

Eu urmaresc Timon si Pumba laughing+Meciurile.

| JoeTPU a răspuns:

Nici una sad

| floripufi a răspuns:

Mie imi place Teleenciclopedia doar la aia ma uit.

| larisa_4510 a răspuns:

Buna.si mie imi place TELEENCICLOPEDIA! funda plizz! am nevoie urgent!

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Nu prea ma uit la tvr1...Sorry!

| klaws007 a răspuns:

La telenciplodia, cei care povestesc au niste voci deosebite, mai ales Florian Pitis(odihneasca`se in pace).
In plus, alaturi de Tezaur Folcloric, este cea mai veche emisiune din istoria televiziunii din Romania. Sunt practic emisiunile cu care am crescut big grin. Trebuie sa mentionez ca din punct de vedere cantitativ, tvr este intrecut de posturi ca pro tv sau antena 1, insa calitativ, tvr-ul e maxim. De exemplu nu ai sa vezi la tvr emisiuni cu manelisti sau cu blonde ca aia a lui Dragusanu.
Sincer imi pare rau ca romanii aleg emisiuni ca a lui capatos sau nora pentru mama(care din punctul meu de vedere sunt pentru oameni cu un nivel scazut de intelect), in defavoarea emisiunilor de pe tvr. un alt atu al televiziunii nationale este acela ca in timpul filmelor nu au publicitate, si de`a lungul timpului au avut si ei filme artistice si seriale destul de bune ca anatomia lui grey, c.s.i., dr house md, avalansa etc.
Bravo tvr.

| klaws007 a răspuns:

Buna. cred ca este cea mai veche emisiune din Romania. De fapt, Tezaur Folcloric s`ar putea sa fie cea mai veche.
In fine, nu asta e important, important este ca cu aceste doua emisiuni s`a facut Romania mare, adica cu emisiunile astea au crescut parintii nostri. pacat ca azi in locul emisiunilor educative pe care le are tvr-ul, sunt preferate cele care denota incultura(nora pentru mama, un show pacatos, mireasa pentru fiul meu, fata lui tata,)
De altfel, pot spune si eu ca de la tvr prefer teleenciclopedia, in special acele documentare povestite de Florian Pitis, are o voce extraordinara.
In ceea ce priveste serialele de la tvr, pe primul loc e Anatomia lui Grey, mi`se pare foarte bun acesta.

| DeathIncarnate a răspuns:

Viata satului

| CrazyKitty a răspuns:

A mea este Legendele palatului. Un film corean superb dupa parerea mea. emotional. te face sa simti ca este acolo. Plangi te bucuri... Un amestec de sentimente si imagini televizate.

| RoseQueen a răspuns:

Urmaresc teleenciclopedia deoarece este interesanta si educativa.Este cu adevarat o emisiune din care avem ceva de invatat.

| yuyubarbie19 a răspuns:

Ne vedem la TVR

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cateodata Teleenciclopedia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!

Nu vreau sa mint spunand ca ma uit fiindca nu ma uit pe tvr1 dar cred ca este interesanta.

Pa, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!

Nu vreau sa mint spunand ca ma uit fiindca nu ma uit pe Tvr1 dar cred ca este interesanta.

Pa, pa!

| LoVeIsMyAir a răspuns:

Nu ma prea uit pe tvr1, doar la hannah, glumeam.O sa iti recomand si altceva mai funny: IN PUII MEI!

| kessu a răspuns:

Si a mea e tot teleenciclopedia...pentru ca e interesanta

| Adda24 a răspuns:

Si eu prefer tot Teleenciclopediabig grin

| pepy63 a răspuns:

In afara de meciuri de sport nu ma uit la nimic,sunt numai emisiuni si stiricare aduc elogii la adresa puterii, ceea ce nu imi place, mi-a placut si mie teleenciclopedia dar nu mai vizionez acum

| Marinush123456789 a răspuns:

Nici nu stiam ca mai exista acea emisiune.o urmaream prin 2000 cu toata familia cu mare interes, cu aceeasi familie care acum se uita la emiusiunile lui dan negru si alte gunoie televizate.Pe vremea cand Tvr-ul mai avea parti comuniste ca in week-end sau Duminica se oprea canalul pentru ca tovarasii sa se recreieze in aer liber.Totusi am auzit ca a murit cel care o prezenta, cel care vorbea.

| TheHoRror a răspuns:

Si mie imi place Teleenciclopedia dar si desenele si unele filme, este un canal foarte frumos!

| TudorRadu a răspuns:

Eu am mai multe: xena printesa razboinica, In puii mei, Plasa de stele, Te pui cu blondele...

FlorinGrozea
| FlorinGrozea a răspuns:

Îmi place Dănutz SRL.

| Catystar a răspuns:

La fel teenciclopedia