| costy890 a întrebat:

Care este formula inaltimii?(daca exista asa ceva)....la fizica

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Inaltimii cui? Poti sa-ti dai seama de inaltimea unui lucru daca ai mai multe cunoscute, de exemplu poti sa calculezi daca stii distanta ta fata de obiect, cat de mare e obiectul in campul tau vizual si inca vreo 2 variabile (nu sunt foarte bun la fizica). Ideea e ca iti trebuie mai multe variabile/cunoscute pentru a determina inaltimea si formule sunt mai multe in functie de ce date ai tu.