| laur179 a întrebat:

Care este orașul cu cei mai mulți locuitori din câmpia română?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este Bucurestiul, doar ca nu este oras ci municipiu.

| laur179 explică (pentru Ioandelasal):

București,am zis și eu dar răspunsul nu este bun...este vb de un cont pe un site de modelism!

| Ioandelasal a răspuns (pentru laur179):

Toate localitatile foarte mari din Campia Romana sunt municipii si nu orase. Pesemne cei cu contul nu au tinut seama de aceasta, cum nu au tinut seama nici de Bucuresti.
Uita-te pe harta Campiei Romane si o sa gasesti municipiile si orasele existente, incepi cu urmatorul municipiu dupa Bucuresti.

| laur179 explică (pentru Ioandelasal):

... mulțumesc pentru sugestii!

| AndreiWeisz a răspuns:

Nu e Bucurestiul?