| WhiteProud95 a întrebat:

Care este pluralul substantivului Oxigen (plictiseala...) cel mai amuzant si haios raspuns primeste fundita happy

Răspuns Câştigător
| SkittlesS a răspuns:

Oxigenuri rolling on the floor

15 răspunsuri:
| 100SweetSmile4you a răspuns:

Nu are plural, dar daca ar avea, ar fi:

Oxigene
sau
Oxigenuri
...sau
Oxigeni laughing

Un An Nou pe ciste!

| BrD a răspuns:

O la puterea a patra (O4)

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Oxigioane

| nonny50 a răspuns:

Oxigenuri... laughing

| SkittlesS a răspuns:

Iti multumescwinking

| mihainicula a răspuns:

Inxigen.

| Anonim_8545 a răspuns:

(defectiv de plural) gaz care conţine oxigen, dar dacă ar avea ar fi: oxigene, oxigenuri, oxigeni.

Mai sunt câteva cuvinte cu defective de plural: oxigen, nisip, fericire, sete, unt, lapte, soare.

| WhiteProud95 explică (pentru Anonim_8545):

Nisipuri laughing Statiunea aia nisipurile de aur laughing

| BlueLine a răspuns:

Oxigenuri laughing dar din cate stiu nu stiu daca are plural... dar am raspuns sa fie laughing) imi dai de gandit thinking

| beautifulkiss a răspuns:

Buna oxigen nu are plural, dar daca ar fi as zicea oxigenelaughingNumai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oxigen e defectiv de pl dar red ca la pl ar fi bigen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

App sg nisip-pl nisipuri exp. nisipuri miscatoare, sg soare- pl sori exp "PLANETA CELOR DOI SORI" de Horia Arama asta ca sa nu se provoace confuzi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are plural

| gratii a răspuns:

Oxigeneala laughing
oxigenuri
oxigeneneruri

| smilewithme a răspuns:

Oxigenoanelaughing