| anonim_4396 a întrebat:

Care este punctajul minim pentru calificarea la Olimpiada de Limba Engleza, faza judeteana si faza nationala?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru faza judeţeană sunt necesare MINIM 90 de puncte - vezi detalii la linkul :
http://www.isjdolj.ro/down/note/Nota%20ISJ%20008%20din%2011.01.2016.pdf

"La primele două etape – pe școală și pe localitate/sector, calificarea la etapa superioară se face prin acumularea a minimum 85 și respectiv 90 de puncte, la proba scrisă a fiecărei etape.
La etapa județeană/pe municipiul București se califică pentru etapa a doua de selecție, respectiv proba de înțelegere a unui text audiat și proba orală, elevii care obțin cel puțin 95 puncte la proba scrisă.
La etapa națională a olimpiadei de limbă engleză se pot califica participanții la etapa județeană/pe municipiul București care au un punctaj final (media aritmetică a notelor de la proba scrisă, proba de înțelegere a unui text audiat și proba orală) de minimum 90 de puncte, în limita locurilor alocate județului respectiv pentru fiecare dintre cele două secțiuni." - SURSA = Regulamentul de la linkul :
https://drive.google.com/......pidDg/view

Toate cele bune!

| Rakanishuu a răspuns (pentru bursuc001):

Multumesc frumos!

| bursuc001 a răspuns (pentru Rakanishuu):

Cu plăcere happy

O seară frumoasă!