| Riyukii a întrebat:

Care este raportul dintre apa si uscat la nivelul globului terestru?

Răspuns Câştigător
| DEBrown a răspuns:

Suprafața Pământului este acoperită în proporție de 70, 8% de apă, restul de 29, 2% fiind solid și "uscat".

Sursa http://ro.wikipedia.org/wiki/P%C4%83m%C3%A2nt

4 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Eu zic ca e mai mult uscat. daca nu ma crezi gandeste-te ca apa e doar la suprafata, dar pamantul are in centru foc, nu apa.

| Thunderstruck a răspuns:

Ia uite ce teorie are mihaibrasovrolling on the floorlool mor de raslaughing)
app:in jur de 71% apa si 29% uscat

| Alekzandra a răspuns:

71% Apa
23%Uscat.

| Ionutz_9288 a răspuns:

70, 8% de apă, restul de 29, 2% fiind solid ...mentionez ca doar 1% e apa potabilabig grin