| Matt24 a întrebat:

Care este rolul creditelor din facultate?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Să zicem ai facultate de 3 ani asta înseamnă 180 de credite total, ceea ce înseamnă 60 credite/an.
Ca să treci anul îți trebuiesc minim 30 de credite acum depinde de facultate și de politica lor internă. În concluzie tu trebuie să acumulezi 60 de credite ca să faci un an. Apoi din anul doi trebuie să ai minim 90 de credite adica 60 din anul I + 30 din anul II și tot așa.
Dar am zis depinde de facultate.

1 răspuns:
| Kush a răspuns:

Buna seara Matt24. Cu cat ai mai multe credite cu atat poti intra a acea facultate mai repede si te poti clasa pe un loc mai bun. Daca ai foarte multe credite poti primi bursa. O seara buna ---Kush.