| VIPER a întrebat:

Care ma ajuta dua funda.

Cele mai bune licee din Craiova care sunt? spuneti-milie si in dreptul lor puneti si media cu care se poate intra
Ce profil sa aleg? care este mai usor.si ce se poate iesi din acel profil? sin filologie ce se iasa... din mate info ce se iasa. din stiinte sociale ce se iasa.
Plzzz ajutati-ma ca nu ma pot hotara sad

1 răspuns:
| alexutza003 a răspuns:

Deci ai rabdare pentru ca la scoala ti se va da o revista cu toate liceele din craiova si cu ce medii se intra cat despre profiluri iti pot spune asa:ca la filologie vei face foarte multa romana si latina engleza istorie etc etc si poti da la drept sau la fac. de litere dupa ce termini acest profil,la mate -info vei studia din greu matematica si informatica apoi te poti specializa in contabilitate,finante banci, academia de studii economice,iar la stiinte sociale vei studia istoria foarte mult psihologia,antreprenoriala,economie,sociologie,engleza romana etc etc,profilul asta iti ofera foarte multe posibilitati poti da la facutatea de psihologie,de sociologie, de istorie, inveti cum sa iti dechizi o afacere poti devini broker etc etc