| carlacarolina a întrebat:

urmeaza sa ma transfer de la mate-info la un alt profil deoarece nu ma descurc:d. ce este mai bine sa aleg stiinte sociale sau filologiesad si de cee.va rog mult ajutati-makiss MULTUMESC MULT!

Răspuns Câştigător
| dima1996marius a răspuns:

Eu sunt la stiinte sociale, si vreau sa spun ca imi este foarte bine.am avut de ales intre stiinte sociale si filologie.la stiinte sociale inveti mai mult despre istorie, politica...la filologie inveti mai mult despre gandirea omului, ratiune si alte chestii din acestea, un fel de psihologie.

1 răspuns:
| luiza a răspuns:

Probabil nu te descurci cu stiintele exacte de care nu scapi nici la stiinte, deci alegerea cea mai buna ar fi filologia.