| Nastia a întrebat:

Care personaj istoric e preferatul vostru? din orice timp, d oriunde,...winking

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Hitler devil...au incercat sa-l ucida de 20-25 de x. dar n-au reusit(mureau altii, dar el tot scapa din atentatele lor).pana la urma el si-a luat viata.se zicea k ar fi fost necuratul in persoana...worried. ce caracter a fost...slabe sanse sa mai fie unul ca el.

9 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Vlad tepes tongue

| cristi a răspuns:

Leonidas :p

| N538961518 a răspuns:

Miyamoto Musashi.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Stalin. El a avut o stralucita idee sa faca o armata jumatate oameni jumatate maimute.Pacat ca nu i-a mershappy

| amstaff a răspuns:

J mie Leonidas. a murit in glorie. a plecat cu 300 de spartani impotriva a zeci de mii de persani... tare tipu`

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stefan cel Mare, cel mai mare roman dupa parerea mea. Un adevarat conducator al Romaniei. Si mai e Constantin cel Mare care e,, milosul printre barbari''.(a oficializat crestinismul in 313 si a oprit persecutiile crestinilor.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maresalul Antonescu, unul din putinii romani patrioti din secolul trecut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vlad Tepes

| Morphix a răspuns:

Napoleon sau Alexandru..au fost 2 mari strategi