| Casa a întrebat:

Salut.Ce va place la Naruto Shippuuden? si ce nu va place. SI care e preferatul vostru personaj. Dau Funda si, mersii pentru raspunsuri

Răspuns Câştigător
| criss7784 a răspuns:

Imi place foarte multi NS, sunt la zi cu manga si episoadele.Imi place foarte mult batalile care au loc sunt foarte faine si acum ca a inceput razboiul este si mai tare, personajele care acum sa sunt mai mari sunt mai mature si Sakura care a devenit mai curajoasa si nu mai ii innebunita dupa Sasuke.Naruto mai neschimbat mereu ambitios si tot mai puternic, glumet, Naruto chiar e diferit la aspect fata de cum era in Naruto, dar si celelalte personaje sunt schimbate.Imi place foarte mult si sunt fericita ca exista animeul asta.Prima data nu am vazut numai cateve episoade la televizor si erau cornuri chipicao co actibilduri inca mai am albumele alea si dupa un timp am uitat si apoi intr-o zi am zis sa ma apuc sa vad de la inceput, dar asta a fost mai demul cam acum vreo 2-3 ani.Ma bucur ca m-am uitat la el de la inceput fiecare episod mi-a placut si filer-ele cale le mai baga uneori si alea imi placeau.Nu astept cu bucurie ziua in care se va termina si sper sa nu fie prea curand.Personajul principal normal Naruto si celelalte personaje sunt ok dar el e preferatul fiindca este ambitios, nu da inapoi, isi apara prietenii cu pretul vietii, nu renunta la Sasuke vrea ineaparat sa-l aduca inapoi, se antreneaza sa devina tot mai puternic, e glumet, ce mai ii cel mai tare.

4 răspunsuri:
| ANAHsneaman a răspuns:

Despre personajele mele preferate as putea zice ca sunt gaara si naruto deoarece amandoi au avut o copilarie grea in prima parte gaara nu ma prea atras deoarece era foarte crud dar dupa batalia cu naruto s-a schimbat si odata cu el si eu as putea zice fiindca am inceput sa-l indragesc foarte mult iar despre naruto as putea zice ca imi place fiindca nicoidata nu da inapoi e curajos si isi pretuieste prietenii pe care nu ia avut in copilarie mie personal imi place naruto asa cum e si sa fiu sincera nu urasc nimic dar as vrea sa mai adauge niste scene romantice
dar tu ce personaj preferat ai?

| DeMeTrIoN a răspuns:

Ce-mi place la Naruto Shippuden? Totul:grafica, personajele, iubirile, luptele etc. Grafica este mai buna decat in orimul sezon, Personajele sunt mult mai mature, mai puternice, mai ambitioase, Iubirile dintre Sasuke si Sakura (eu tot cred ca Sasuke se va intoarce inapoi in sat...nu stiu cum dar asta e ceea ce cred), iar luptele sunt mult mai intense, le simti de parca se intampla toata actiunea in fata ochilor tai, (lupta preferata: Naruto vr Painwinking ). Ceea ce nu-mi place la Naruto Shippudentonguerea putin scene romantice. Personajul feminin preferat :Sakura deoarece pe parcursul intregului serial ea a fost intr-o dezvoltare permanenta : de la o fata neajutorata ce era in prima serie, a ajuns la o kunoichi de temut (mai ales ca a fost antrenata de 1 dintre cei 2 Sannini, acualul Hokage si nepoata Primul Hokage, Tsunade-hime.(In traducere Printesa Tsunade). Personajul masculin preferat: Sasuke si Naruto. Sasuke deoarece este cool, misterios, puternic, dar are si un amre defect:ambitia sau mai bine spus, obsesia pentru razbunare. Naruto deoarece intotdeauna a fost alaturi de Sakura, la bine si la greu si mai ales, pentru ca o iubeste sincer. Eu zic ca Sasuke, Sakura si Naruto vor deveni Orochimaru, Tsunade si Jiraya al/a 2-lea/a. Si daca o iei asa s-ar putea totusi ca Sasuke sa nu se intoarca in Konoha, ci sa-si continue obsesia...si cetateanuturmentatkrysty Sasuke vrea sa-si razbune fratele dar si sa-l depaseasca le vrea pe ambele (dar de depasit in putere eu zic ca l-a depasitwinking ). Atat am avut de spus!big grin

| cetateanuturmentatkrysty a răspuns:

Imi place noua intriga si personajele, tehnicile noi, care sunt explicate, si luptele care erau anuntate din seria naruto devin reale si sunt tari. ce nu imi place ar cam fi faza cu orochimaru pe care astia care lau cret (desenatorii) in tot aduc mereu pe planul actiunii, chiar daca e mort el tot apare intr-un fel; sau altul. personaju preferat =sasuke

| cetateanuturmentatkrysty a răspuns (pentru cetateanuturmentatkrysty):

Sasuke imi place pentru ca a devenit mai puternic dar e cam ciudata faza cu distrugerea konoha care cred ca e mai mult o ambitie de a-si egala fratele sau razbuna ca e tot cam la fel dar dupa aflarea adevarului a intrat in shok si acum ar disruge totul in cale si de abia astept sa vad ce puteri are cu mangeiko sharingan etern