| madeline a întrebat:

Care profil pentru liceu ar fi mai acceptabil : stiintele naturii sau filologia?

14 răspunsuri:
| alexdop21 a răspuns:

Eu unu am terminat liceul la filiologie, ceea ce inseamna ca am evitat matematica, ce este si adevarat pentru ca doar in clasa a 9-a am facut matematica, si aia optional, in schimb aveam o gramada de ore de romana, erau ok pentru ca erau cu diriga, si nu facea prezenta decat la ultima, sau la prima ora, atunci cand aveam o zii intreaga cu ea. big grin Cat despre stiintele naturii, nu prea stiu multe asa.

| catthshshshs a răspuns:

Depinde de preferinta ta si de pasiunile tale.Eu nu am facut nici una nici alta.Am facut stiinte sociale de la uman si nu regret alegerea. A fost foarte placut si interesant.winking

| Mony a răspuns:

Pai stintele naturii... dara alege care ti se pare mai usorbig grin

| alessyca a răspuns:

Poi depine ce facultate vrei sa facilaughing eu zic sa te ghidezi dupa astahappy
eu sunt la filo' a 12-a nu e cine stie ce adica 4 ore de roaman pe saptamana, 3 de engleza si frangeza + cate un optional la fiecare, 2 de istorie, una de geografie, literatura universala [a 11-a si a 12-a] info, sport desen.
e destul de simplu, adica se zice ca cei de la filologie au cele mai mari medii din liceu.
la mine e o chestie pentru ca vreau sa dau la anul' la facultate la r. e. i. si imi trebuie matematica si eu nu am mai facut de 2 ani, iar intr-a 9-a si a 10-a cand am facut, nu prea ne dadeam silinta, deci trebuie sa ma apuc de meditaii si sa o iau de la 0.
Ai mai multe avantaje la stiinte dar e si cam greubig grin parerea mea

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Eu sunt la filologie iar din clasa a11-a nu mai fac matematica, chimie.fizica.in locul acestor materii este materia numita stiinte. Mie imi place la filologiewinking

| liviu00 a răspuns:

Acceptabil pentru cine? Daca tu habar n-ai unde sa mergi, de ce te astepti sa-ti spuna altii... care nici macar nu te cunosc?
In situatia asta, orice ai alege, ar fi o decizie proasta daca n-ai gandi-o...

| adrianhasde a răspuns:

Stiintele naturii ar fi cel mai bine pentru ca la filologie ai mai mult de invatat.

| Pho3nix a răspuns:

Eu as alege filologia.

| Gexu a răspuns:

Stiintele naturiistraight face

| bittersweet a răspuns:

Depinde ce iti place si tie... La stiinte faci cate 3h pe saptamana de fizica, biologie si chimie. Dai si teza la ele... La filologie ti-a cam zis gabitza.

| nexa a răspuns:

Eu sunt la stiintele naturii!
Ash fii optat pentru fiolologie, dar nu s`a mai aprobat!:[
Parerea mea ar fi sa alegi mai bine filologie pentru ca e mai simplu[Romana, engleza sunt mai ushoare ]

| simona_1150 a răspuns:

Pai... la stiine ale naturii faci chimie, biologie, matematica... etc. Daca esti atrasa de literatura, romana, istorie... poti alege filologie. Daca iti plac limbile straine, poti opta pentru un profil bilingv. De exemplu, filologie-bilingv engleza. Si asta pe viitor de va ajuta. Cat de cat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Eu aș opta spre științele naturii!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiologia