| aloken a întrebat:

Care sunt activitatile omului ce pot accelera defrisarea?

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Imbogatirea...

| Bizon95 a răspuns:

NU E EVIDENT?!?
lacomia, lacomia, lacomia, LACOMIA!

| Sekim a răspuns:

Salut
Depinde aici, sunt multe activitati care pot influenta defrisarea.
1. Banii. Cei din insdustria de vanzare a lemnelor la nivel national sau international castiga multi bani pe urma copacilor, si astfel creste defrisarea.
2. Cererile pentru obiectele confectionate din lemn. Pentru a face hartie iti trebuie lemn, pentru a face creioane iti trebuie lemn, mese, scaune etc.
3. Spatiul. Daca cineva vrea sa construiasca de exemplu o cladire undeva si acolo sunt copaci, desigur ca vor fi defrisati. Un exemplu bun cu constructiile este la munte, unde, pentru creerea pentilor de ski sunt defrisati multi copaci, si totul pentru maxim 3 luni de distractie.

| Osneros a răspuns:

Votarea PSD-ului e principalul factor in Romania.