| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt autorii canonici pentru bac? help meee va implor.stima

5 răspunsuri:
| loredana2012 a răspuns:

Pot sa-ti zic cine nu e:Eliade

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Pai Ioan Slavici, Mihail Sadoveanu, Liviu Rebreanu, Camil Petrescu si poetii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mihai Eminescu, Ion Creanga, I.L.Caragiale,Titu Maiorescu, Ioan Slavici, G.Bacovia,Lucian Blaga, Tudor Arghezi, Ion barbu, Mihail Sadoveanu, Liviu Rebreanu, Camil Petrescu, G.Calinescu,E.Lovinescu,Marin Preda, Nichita Stanescu, Marin Sorescu. mult succes la bac! :*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La persoana 1 inseamna autor canonic. Relateaza la persoana I.

| lili19 a răspuns:

Mihai Eminescu, Ion Creanga, Camil Petrescu, Titu Maiorescu, George Calinescu, Lucian Blaga, George Bacovia, Nichita Stanescu, Ion Barbu, Marin Preda, Marin Sorescu, Ion Pillat, Ioan Slavici, Mihail Sadoveanu.cam astia