| JoKeR23 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele profilului uman?

Răspuns Câştigător
| zahre a răspuns:

Sunt la profilul uman.Sunt mult mai multe avantaje decat dezavantaje.Astfel:Ai doua ore de matematica pe saptamana, 2ore de fizica, o ora de biologie si o ora de chimie.Din clasa a -11-a nu mai faci matematica,iar biologia, fizica si chimia se unesc si devin o materie numita,, stiinte "pe care o ai doar o data pe saptamana-este similara cu,, stiintele naturii" din clasele primare.
Bacul il dai la :romana, istorie geografie /filozofie\logica\psihologie ori economie.Deci,nu dai la matematica,chimie,biologie,informatica(dai doar competentele digitale,pe care, oricum, le dau toti elevii de la orice profil) sau fizica.
Profesorii care predau materiile grele, adica cele care tin de real sunt FOARTE indulgenti.
Programul e usor.
Dezavantaje nu sunt, din punctul meu de vedere.
A...si am uitat.La stiinte -sociale faci timp de patru ani matematica, de doua ori pe saptamana. Celelalte materii ce tin de real dispar in a 11-a ca la filologie.
Sper ca te-am ajutat.Pa!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat