| AuRevoirSimone a întrebat:

Care sunt cartile voastre preferate?happy

Răspuns Câştigător
| MyMy_3116 a răspuns:

Romanele Agathei Christie:X Ti le recomand din toata inimalove struck
Sunt captivante si le citesti foarte usor pentru te facineaza intr-atat incat pierzi notiunea timpului.

13 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Eseu despre orbire-saramago
crima si pedeapsa-dostoievski.
femeia nisipurilor-kobo abe.
maestrul si margareta-bulgakov.
alchimistul-paulo coelho.
domnisoara christina-eliade.

| Nicoleta a răspuns:

Cel mai iubit dintre pamanteni-Marin Preda

Elevul Dima dintr-a saptea-Mihail Drumes

Orasul cu salcami-Mihail Sebastian

Maitreyi-Mircea Eliade

Enigma Otiliei-George Calinescu

| Deea a răspuns:

Copiii capitanului Grant de Joule Verne

| Onutzyk a răspuns:

@Anonima: Si eu IUBESC seria Amurg: Amurg, Luna Noua, Eclipsa, Zori de zi.

Plssss... funda!

| Anonima_9977 a răspuns:

Seria Twilightlove struck Amurg, Luna Noua, Eclipsa si Zori de Zilove struck le ador

| Mara a răspuns:

Eu ucid de giorgio faletti

cimitirul animalelor de stephen king

crimele lui van gogh de José Pablo Feinnmann

| AuRevoirSimone explică:

@Work4him nu stiu de unde ai dat copy paste, dar Cuore, inima de copil este scrisa de Edmundo de Amicis.

| Laminin a răspuns:

Hei!
18...si nu e timp de pierdut.
Singur pe lume-Hector Malot
Cuore'inima de copil-Hans Cristian Andersen
Gbu :]

| Bogdanst a răspuns:

Dar cartile tale? Eu acum am terminat doua volume de Sven Hassel, Gestapo si Monte Cassiono, vreau sa spun este foarte interesanta si te tine in suspans, in plus este din fapte reale insa-si autorul volumelor a trecut in cel de-al 2 razboi mondial happy A scris 14 Carti, si astept sa fac rost de celalante carti, este vb de razboi si de viata sa, si a soldatiilor pe timpul razboiului si cu nazistii.

| MangoGirl a răspuns:

Carte exista, dar filmul te impresioneaza si mai si : Romeo si Julieta
si Heidi e frumoasa, asta in cazul in care iti plac cartile cu copii ca si mie

| ChrisHarrison a răspuns:

The vampires diarie (1. 2. 3. 4)
Pentru moment.
Si
Mytrei de mircea eliade. (cea mai frumoasa poveste de dragoste; x)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele de geografie;)) http://sp2.ro/ad9a80

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romanul adolescentului miop
Cuore, inima de copil
Ratacitor printre stele
Domnisoara Brodie in floarea varstei etc