| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt lecturile obligatorii pentru clasa a 9-a filologie? Ce o sa ne dea profesorii sa citim? OFER FUNDĂ!

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Beletristica, pentru a nu va obosi mult prea mult cortexul. Bineinteles cel... cerebral. laughing

| Catrice a răspuns:

Kamasutra. Pentru literatura universala.

| SasoriOfTheRedSand a răspuns (pentru Catrice):

Cred ca greseai poarta, sigur scria "Liceul..." la intrare?

| Anonima975 a răspuns (pentru Catrice):

Wow, cât de amuzantă ești... Am ales categoria asta pentru că e cea mai vizitată, nu e cazul să o faci pe deșteapta!

| Catrice a răspuns (pentru SasoriOfTheRedSand):

Am ieșit acum ceva ani pe poarta pe care scria "Universitate".

| Catrice a răspuns (pentru Anonima975):

Tu chiar faci literatura universala la filologie rolling on the floor
Și fiecare profesor are lista lui de lecturi lol

| Anonima975 a răspuns (pentru Catrice):

Știu ca fac literatura universala, dar nu cred ca e cazul sa vii tu aici și sa îmi spui sa citesc Kamasutra, pentru că să știi, nu ești interesanta. Mai bine du-te înapoi,, pe poarta pe care scrie universitate'' și roaga-i sa te ajute puțin și cu umorul

| Catrice a răspuns (pentru Anonima975):

Ținând cont de categoria la care e pusa aceasta întrebare, ai fi vrut să-ți recomand Dostoievski?!

| Anonima975 a răspuns (pentru Catrice):

Nu trebuie sa ții cont de categorie, ci de întrebare!

| Catrice a răspuns (pentru Anonima975):

Tot trebuie sa citești și Dostoievski laughing
Și în funcție de profesori și cărți în limbile pe care le studiezi.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Ai gresit categoria.