| lory14 a întrebat:

Care sunt materiile de baza la profilul filologie? Cum e acolo?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt la filologie, dar din cate am auzit se pune baza pe engleza, franceza, romana, latina, geografie si istorie happy. Ai mai putine ore de mate ( parca 2thinking), biologie, chimie, fizica. Tezele se dau la lb. romana, franceza sau engleza (la alegere), latina si la geografie sau istorie (tot la alegere).

4 răspunsuri:
| ionut1980 a răspuns:

Limba romana si istoria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Intră aici și vezi profilul: www.edu.ro/licee
Pa, pa.

| jjijnbbhfsrt a răspuns:

Dai teza la romana, engleza/franceza la alegere, geografie/istorie si latina. Din a 11 a nu mai faci mate, chimie, biologie, fizica, dar faci multa romana.

| akind a răspuns:

Romana, limbi straine, latina si istorie.