| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Care sunt materiile din care se da Bacul la profilul filologie?

Răspuns Câştigător
| ladydaianne a răspuns:

La profilul filologie BAC-ul îl dai la:
1) Română - oral și scris
2) Istorie - scris
3) Engleză/franceză - competențe
4) La alegere: Geografie/Sociologie/Logică/Economie - scris

p.s: Și eu sunt la același profil! :3

3 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Romana, Latina, Geografie sau Istorie+ Limba straina la alagere:engleza sau franceza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scris se da limba si literatura romana,istorie si la alegere:geografie,filosofie, psihologie, sociologie, logica si argumentare, economie.Asta la profil umanist(filologie) filiera teoretica.

| DiannaaMiha a răspuns:

BAC'ul-romana, istorie(obligatoriu), o limba straina si geografie sau daca vrei, psihologie/logica/sociologie