| CapDeSfecla a întrebat:

Care sunt operele care imi pot pica la bac pe profil tehnologic?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu exceptia celor care s-au dat anul trecut la BAC, este posibil sa primesti orice.

| CapDeSfecla explică (pentru Violleta2022):

Ce răspuns...Ma refeream la numele operelor.Plumb,Luceafăr etc...

| Violleta2022 a răspuns (pentru CapDeSfecla):

Baiete, subiectele de la BAC sunt secrete si este imposibil ca cineva sa le stie. Subiectele sunt facute de cativa profesori si sunt sigilate pana in ziua cand se da BAC-ul la romana. Practic, este imposibil ca cineva sa aiba subiectele, fiind caz de puscarie, daca apar.
Este evident ca nu te poate ajuta nimeni, dar sigur iti pot spune, ce NU se mai da anul acesta, ca sa poti sa inveti toata materia care a mai ramas. Deaceea am si mentionat, ca ce s-a dat anul trecut, nu se va da si anul acesta.

| CapDeSfecla explică (pentru Violleta2022):

TOT NU AI INTELES! Eu ma refer la ce opere sunt in programa de invatat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru CapDeSfecla):

Atunci intreaba-ti profesorul de limba romana, care are programa!

| CapDeSfecla explică (pentru Violleta2022):

Daca ar veni pe la ore crezi ca mai intrăm sa intreb pe aici?

| Violleta2022 a răspuns (pentru CapDeSfecla):

Atunci mergi direct la directorul scolii si roaga-l sa se uite in programa de limba romana sau roaga-ti dirigintele.