| Nastia a întrebat:

Care sunt problemele Terrei in afara de incalzirea globala?

Răspuns Câştigător
| Dreamer a răspuns:

In afara de incalzirea globala:
1) Poluarea, de toate tipurile
2) Tehnologia - da, pentru ca de cand avem Internet, Imax si Bamboo... spuneti sincer cati mai mergeti la teatru, opera sau cititi o carte?
3) Din 2) rezulta si lipsa de cultura generala sau cum ar spune unii mai bine, prostia!
4) Disparitia unor specii de animale care nu sunt protejate prin legi
5) Diferentele foarte mari intre PIB-urile statelor - de aici o sa se ajunga la o parte a globului extrem de bogata iar cealalta parte extrem de saraca
6) Coruptia
7) Se investesc mai multi bani in scopuri militare decat in medicina.
8) Lipsa unui program de prevenire globala a viitoarelor catastrofe naturale
9) Rezervele naturale sunt pe terminate, iar noi deocamdata suntem dependenti de ele
10 ) Nepasarea! - si cu asta am spus totul. Stima!

11 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Asa cum amintea si justme,Gratiela,dudu,Zenithf, etc exista un mare pericol:ca planeta sa se rastoarne, de cita prostie tine pe ea in zona Romaniei(dar nu numai!)>

| Zenithf a răspuns:

Stupiditatea globala? Faptul ca oamenii sunt orbi si urmeaza pe alti orbi, si fac tot ce spun orbii astia crezand ca ei vad bine.
Nu exista incalzire globala, este doar o gogorita prin care viitorul guvern mondial incearca sa controleze statele lumii.

| Bullweif a răspuns:

Suprapopularea cu prostihappy si nu...nu ma cred vreun destept^^

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Prostia. Ipocrizia. Minciuna. Falsitatea. Si lista poate continua.

| 0marry0 a răspuns:

Numarul mare de inteligenti.
Ai avut vreodata o cearta serioasa cu un prost? Nu, bineinteles, pentru ca aia se plictisesc, te lasa in pace si ramai BFF (best friends forever) cu ei.
Cu desteptii, in schimb, te certi pana la adanci batraneti. Nu conteaza daca au sau nu dreptate, li se pare sub demnitatea lor sa piarda...
Asadar, in sec XXI, nimeni nu e capabil sa ajunga la o decizie. Cei care ar putea sa actioneze pentru incalzirea globala, poluare si salvarea speciilor sunt in impas.

| niku93 a răspuns:

Poatee vroiai sa spui ce probleme au locuitorii de pe Terra,planeta nu are nimic, ea o sa se invarteasca prin zona asta mult timp dupa ce noi am disparut/plecat?(hmmm... abstract!).
mie imi plac raspunsurile PLINE DE IPOCRIZIE ale astora de mai sus, cica tehnologia...ba esti nebun? sau pib-ul statelor.
astea sunt problemele SPECIEI UMANE, care se crede atotputernica pe planeta asta dar asta nu inseamna ca si e.
" Daca toate insectele ar disparea de pe Pamant, in 50 de ani, intreaga viata de pe Pamant ar inceta. Daca toate fiintele umane ar disparea de pe Pamant, in 50 de ani, toate formele de viata ar prospera" Jonas Salk

| TheJeryk0 a răspuns:

Dupa cum spune Zenithf. nu exista incalzire globala. acestea sunt doar niste minciuni. informativa in legatura cu masoneria, Illuminati si Noua Ordine Mondiala. si atunci v-eti vedea ca nu exista incalzire globala.
http://www.conspil.blogspot.com/

| justme91 a răspuns:

Numarul prea mare de prosti.

| dudutm a răspuns:

Prostia...

| kermit a răspuns:

O problema mare mai este si poluarea...sad