| Angelo1901991 a întrebat:

Care sunt sansele sa se redeschida liceele de politie? De ce s-au inchis?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca se vor mai redeschide.
Nu stiu sigur de ce s-au inchis, ca ipoteza as spune ca din cauza ca nu-si aveau rostul, deoarece nu obtineai nici o calificare la terminare, pentru a lucra in MAI trebuia, ca si acum, sa urmezi Academia de Politie sau o scoala de agenti de politie.

| Tudor_Andrei_2000_5tm6 a răspuns:

Nu cred ca se vor mai redeschide, pentru ofiteri se face academia de la Bucuresti, iar pentru agenti este scoala de agenti din Campina, cluj, etc.

| QueenBajdeche a răspuns:

Nu cred