| Malvina24 a întrebat:

Care sunt sansele unui scriitor roman de a obtine Premiul Nobel?(argumentati)

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Cam aceleasi sanse ca atunci cand doresc sa castig la Lotto si n-am jucat niciun bilet.

8 răspunsuri:
| ceco a răspuns:

Sansele sunt egale si daca nu ma insel chiar a castigat o scriitoare romanca stabilita in germania anul trecut...cu o carte despre viata in timpul lui ceausescu...

| Puiutz a răspuns:

Sansele sunt egale ca si tuturor celorlalti, cum spun cei de mai sus. Numai ca pentru a primi un premiu Nobel chiar trebuie sa ai talent in a scrie happy, precum au avut marii scriitori care au fost premiati.

| andreiyo50 a răspuns:

Sunt egale cu sansele celorlalti scriitori. Depinde doar de continutul operei pe care o scrie (parerea mea).

| Anonim13265464 a răspuns:

Egale de fapt cativa romani trebuiau sa ia pemiul dar li sau furat ideile cum ar fi cel cea inventat insulina

| Foca_4528 a răspuns:

Salut!big grin

Egale ca ceilalti!
Depinde de cat de bine stie sa "scrie".

Pawave

| krysy a răspuns:

Depinde ce scrie si sunt sanse mari dk este ff buna cartea sau ce scrie el acololaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sanse, si ar insemna ceva pentru Romania un astfel de premiu. Avem si noi talentele noastre, pacat ca majoritatea nu le apreciem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum premiul asta nu este oferit de Romania, sansele sint mari. Trebuie doar sa-si dezvaluie opera.