| iPetraAnime a întrebat:

Care sunt simbolurile(obiectele) care ilustreaza poezia, creatia?

cele mai bune exemple funda

2 răspunsuri:
| Alex4LighT a răspuns:

Daca te referi ce SIMBOL este folosit intr-o poezie pentru a defini CREATIA,stiu cateva si anume:soarele,luna(sau alte corpuri ceresti),personaje mitologice(nu oricare,cum ar fi Icarus care reprezinta inaltarea nu creatia!),stiu ca de asemenea prin zbor,si prin creatie, se poate atinge inaltarea spirituala(in opere lirice, des in ARS POETICA).

| Saddelyx a răspuns:

Natura,tristetea si iubirea. happy