| Laurretta a întrebat:

Cartea " Codul lui da Vinci" de Dan Brown este o carte pentru cititorii mai sofisticați și mai intelectuali?

Răspuns Câştigător
| schindlerww a răspuns:

Daca a folosit aceleasi cuvinte, am o parere nu foarte minunata despre acea profesoara. Ar trebui sa te laude ca citesti deja astfel de carti, nu sa-ti spuna ca e pentru cei mai intelectuali. N-o baga in seama, asa-s unii, ce sa-i faci oh go on

Good luck!

6 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

Eu am citit-o când aveam vreo 15-16 ani şi am înţeles-o perfect. Nu cred că trebuie sa fii sofisticat să o citeşti, ci doar să îţi doreşti să cunoşti mai multe lucruri despre religie, despre diferite conspiraţii, organizaţii secrete... Să citeşti şi "Îngeri şi demoni" şi "Simbolul pierdut" de Dan Brown ( protagonistul este tot Robert Langdon ), pe mine m-au impresionat chiar mai mult decât "Codul lui da Vinci".

| enverhoxha a răspuns:

E o maculatură pentru ţărănoi.

| afrodita3333 a răspuns:

Nu neaparat, daca ti se pare interesanta citeste-o si vezi cada o intelegi.

| Laurretta explică:

@afroditi3333 am citit-o deja și mi s-a părul destul de interesantă.
@schindlerww Nu mă orientez după cititorii potențiali, doar că azi ne-a întrebat profesoara ce cărți am citit în vacanță și acesta a fost răspunsul ei cănd i-am spus că am citit această carte.

| Laurretta explică:

@Amaya mulțumesc pentru sfat. Am să încerc să le citesc.

| schindlerww a răspuns:

Este o carte pentru toata lumea (cam peste 13-14 ani ar fi ok). Daca vrei sa o citesti, fa asta. Este o lectura foarte importanta in literatura si iti va prinde bine. Sa nu te orientezi niciodata dupa "cititorii potentiali". Spor la citit!

Good luck!