| Pascu_Teo_1999 a întrebat:

Cat cate pagini sunt de invatat la geografie pentru bac?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

247.5

| JackR a răspuns:

Preferabil toate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah, le o fi numarat cineva?

| Kogaion a răspuns:

Ce intrebare idioata...ai de invatat toata Europa, de la pozitia geografica pana la tipuri de clima, forme de relief, tipuri de vegetatie, etc.

| asperger3 a răspuns:

Depinde... Daca ai baza(NU te culca pe ureche!)mai putin daca nu o ai mai multe.
Am doua culegeri de teorie si una are vreo 90 de pagini(structurata in capitole, nu la gramada ca si cealalta) si in cealalta cred ca am vreo 50(are doua capitole Romania-la gramada, de la asezare la turism- si europa-idem-
PS. Daca vrei sa iei culegere ti-o recomand pe prima(nu prea e stralucita la teste, are putine dar e foarte buna la teorie iar a doua la teste

| Omis a răspuns:

Materia e destula... dar geografia e foarte frumoasa si usoara. Daca te pui cu burta pe carte de pe acum, reusesti s-o înveți pana la bac, asta daca esti ambitios.

| Stef45 a răspuns:

Depinde din ce carte inveti.Depinde de cat de structura e materia sau cate povesti sunt in acea carte.

| VreauSăIauBACul a răspuns:

30 de pagini (am luat 10 cu ele): https://www.facebook.com/VreauSaIauBACul/

| VreauSăIauBACul a răspuns (pentru VreauSăIauBACul):

Acum organizăm un concurs în care le poți câștiga.

| labis a răspuns:

Tu petreci mai mult timp aici, repetand aceeasi intrebare cretina despre bacul tau la geografie, decat sa inveti.la modul cum te tot repeti, cu aceeasi idiotenie de intrebare, nu te vad bine la bac.geografia e una din cele mai usoare materii, ar trebui sa iei nota de trecere fara sa deschizi o carte, dar nu cred ca e cazul tau

| Kristyano a răspuns: