| AvalohAlyn a întrebat:

Cat conditii trebuie sa indeplinesti ca sa intri la o facultate la buget, fara bani? Cat trebuie sa ai media si unde pot vedea cea mai mica medie cu care s-a intrat la o facultate?

Răspuns Câştigător
| iulianr a răspuns:

Trebuie sa ai media minima cu care s-a intrat la buget in respectivul an. La unele facultati se intra la buget cu media 7, deoarece au multe locuri, iar la altele se intra cu medii peste 9. Media difera de la an la an, deci nu te poti baza 100% pe media de anul trecut. In general poti sa afli ultima medie e anul trecut de pe site-ul facultatii.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Conditia e ca in ordinea mediilor sa prinzi locurile la buget. Mediile difera de la facultate la facultate de la an la an. In general gasesti listele pe site uri facultatilor