| anonim_4396 a întrebat:

Cat de importante sunt notele?

Răspuns Câştigător
| shtephie a răspuns:

Conteaza mai mult ce ai in cap! Insa cateodata intrarea la facultate se bazeaza si pe mediile 9-12 si cele de la bac. Trebuie sa acumulam cat mai multe cunostinte in toate domeniile care ne folosesc mai tarziu!
Invatatura da omului demnitate!

6 răspunsuri:
| dydy1 a răspuns:

Nu prea avand in vedere ca in ziua de azi banul face tot.

| Ciprian a răspuns:

Notele muzicale? Sunt foarte importnate intr-un canteclaughing

| morethaninmyheadd a răspuns:

Cat de importante le fac parintii sa fielaughing)

notele sunt importante pentru imagine&orgoliu&stuff. dar daca nu ai nimic in cap, devine penibil.

pentru mine notele nu sunt relevante, sunt importante in masura in care ele iti asigura admiterea la un liceu/facultate mai bun(a).
dar de multe ori, cei care se chinuie sa obtina note cat mai mari/numai de 10 pierd esenta lucrurilor, uita si invata din obligatie, nu din placerea si interesul de a afla un lucru nou.

normal mi se pare sa ai la unele materii note f bune, iar la altele normale, dar sa excelezi intr-un domeniu, sa iti placa cevahappy

| Jello a răspuns:

Pai daca vrei sa intri la un liceu bun

trebuie sa ai note mari

sau la o facultate ^^

si daca faci o facultate buna

te poate ajuta pe viitor ^^

| Wanderer a răspuns:

Incepand din clasa a 5 a pana in a 8 a sunt importante pentru admiterea la un liceu bun. Pe urma nu mai conteaza decet sa inveti pentru examenele pe care le dai si sa ai nota de trecere la materiile care nu te pasioneaza cum ar fi muzica desen religie si chestii de genu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti dai seama ca despre notele de la scoala vorbimbig grinDDDDDDDD