| Alina3457 a întrebat:

Buna!
Am o intrebare... La universitate, la admitere se uita cineva la notele de la BAC sau la cele anuale?
Sunt importante?

2 răspunsuri:
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Depinde de la universitate la universitate. Daca admiterea e pe baza de dosar atunci conteaza destul de mult, in special BAC-ul. Daca e pe baza de concurs, din cate stiu, la majoritatea e criteriu de departajare. (in general mediile de la materia / materiile cele mai importante pentru ceea ce vei face la universitate si BAC-ul)

| ancuta286 a răspuns:

Depinde de facultate. La unele se intra doar cu bacul. La altele se intra doar cu admiterea. La altele se intra cu medie între bac și admitere. Iar la altele se intra cu medie din bac, admitere și medii anuale. Sau, medii anuale si bac. Găsești tot pe site-ul facultății.