| Ellena a întrebat:

Cat face e la puterea infinit?

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

E fiind un număr supraunitar (mai mare decât 1), înseamnă că e la infinit tinde la infinit.

7 răspunsuri:
| samur1 a răspuns:

Infinit.

| Azµre a răspuns:

E la n = 1+n/1! + n la 2/2!+n la 3/3! + n la n+1/(n+1)! si asa mai departe
daca nu ai cerinta ce as putea sa-ti spun altceva?

| Ellena explică (pentru Azµre):

Tot nu m-ai lamurit.e 0 sau infinit?

| Azµre a răspuns (pentru Ellena):

Daca este supraunitar tinde la infinit

| RomulusMilea a răspuns:

Regulamentul site-ului interzice rezolvarea temelor de la şcoală pe acest site.

| Ellena explică (pentru RomulusMilea):

Eu nu cred ca raspunsul acestei intrebari ar insemna "rezolvarea temelor" e o simpla intrebare.iar raspunsul careia m-ar ajuta sa rezolv tema. tema mea nu inseamna e la infinit. e compusa din exercitii complexe.

| Ellena explică (pentru RomulusMilea):

Multumesc mult. Nu mi-am dat seama ca e intrebarea e atat de grava, nu am mai citit noile reguli ale site-ului. Scuze.

| RomulusMilea a răspuns (pentru Ellena):

E fiind un număr supraunitar (mai mare decât 1), înseamnă că e la infinit tinde la infinit.