| PMTurtle a întrebat:

Cat imi iese media la mate daca am 10 10 10 10 si 8 in teza? xD

Răspuns Câştigător
| sheamus12 a răspuns:

Pai faci asa: media aritmetica a notelor din oral(si teste, orice note in afara de teza) media aritmetica oinmultesti cu 3 o aduni cu teza si imparti la 4.
In cazul tau iti iese 9.5

| PMTurtle explică (pentru sheamus12):

Ms... xD Esti singurul care mi-a spus si cum se calculeaza

8 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Ai patru de 10 la mate si nu esti capabil sa calculezi o amarata de medie?
Troll.

| Macryna a răspuns:

10 frate stai linistit, nu-ti iese 9 in niciun caz happy

| Macryna a răspuns:

Fa si tu media aritmetica happy nu-i greu acest gen de medie se foloseste pentru calculul mediilor scolare happy

| Andreea1403 a răspuns:

Iti iese media 9, 5.

| Adrinator a răspuns:

Iti iese media 9 happy

| anonymus48 a răspuns:

Media aritmetica a notelor *3 + teza : 4
Funda?winking

| black222 a răspuns:

Degeaba ai atatia de 10 daca nu sti sa iti calculezi media happy