| Ionut_Porumbei_1991 a întrebat:

Cat timp îți ia sa te înscrii la liceu? Sau mai bine zis cat timp pierd din vacanță de vara?

2 răspunsuri:
| horansgang a răspuns:

Presupun că eşti a VIIIa. Păi diriginta/dirigintele tău trebuie să-ţi fi dat o fişă pe care scrie informaţiile la care cauţi tu răspunsul, de la cap la coadă. Sau nu v-a dat? Nouă ne-a dat. Şi luna iunie şi iulie e cam încărcată.

| alex24ps a răspuns:

Dupa ce dai examenele si vei afla rezultatele, ti se va calcula media de admitere si va trebui sa-ti faci lista de optiuni cu liceul la care intentionezi sa intrii. Dupa ce vei fi repartizat la un anumit liceu, vei primi un dosar de la scoala pe care va trebui sa-l depui la noul liceu. Din vacanta vei pierde propriu-zis doar cateva zile (maxim o saptamana). Inscrierea nu dureaza mai mult de o ora daca ai toate actele in regula.