| salvamarcostinesti a întrebat:

Cat timp isi poate tine respiratia un om obisnuit?

9 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Intre 1 minut s 3 minute un om normal, dar sunt cazuri care pot tine respiratia si 19 minute
http://www.agenda.ro/......cunde.html

| RazzyFUnik a răspuns:

2-3 min in general... insa sunt si cazuri rare in care prin pantreament o poti tine chiar si 8 minute

| Jameson a răspuns:

Maxim 5 minute

| rapa a răspuns:

2 3 minute maxim dar antrenat poate pana la 5-6happy

Răspuns utilizator avertizat
| NoNaMe_7575 a răspuns:

Depinde de plamani`winking

| bobby90 a răspuns:

Banuiesc ca undeva intre 30 de secunde si maxim 1 minut. Dar cunosc cazuri si fara sa exagerez undeva la aproape 3 minute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2-3 minute oamenii normali; cei cu antrenament pot trece de 5 sau unii care stabilesc recorduri 7-8 minute!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Belgianul Patrick Musimu, din Bonaire, Caraibele Olandeze, poate să se scufunde la o adâncime de 200 de metri inspirând o singură dată. Are o capacitate pulmonară de 9 litri, (spre deosebire de un om normal, care are 3-5 litri) - şi îşi poate ţine respiraţia 8 minute şi 33 de secunde. Pe 30 iunie 2005, el a doborât cu aproape 40 m fostul record mondial «No Limit » ("Fără limite") la scufundări libere, afundându-se la o adâncime de 209 metri fără să folosească nici un fel de echipamente pentru respiraţie.