| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor. De ceva timp am inceput sa alerg, cam aprox 4 km jumate/zi. Sunt obisnuit cat de cat cu efortul, dar obosesc repede, iar eu cred ca e din cauza ca nu respir cum trebuie. Imi poate explica si mie cineva cum trebuie sa aiba loc respiratia in timpul alergarii, va rog? Multumesc.

3 răspunsuri:
| Radoi21 a răspuns:

Mariusaur a dat un search pe google si ti-a postat acolo. Pai si eu practic sportul de 10 ani de zile. In timpul efortului, de preferat este sa nu vorbesti pentru ca vei obosi mult mai rapid si tot ce trebuie sa stii, este sa INSPIRI pe nas si sa EXPIRI pe gura la un tempo mic.

Răspuns utilizator avertizat