| AvalohAlyn a întrebat:

Cata chimie iti trebuie la postlicealele sanitare? Si in special ce notiuni/lectii?

Răspuns Câştigător
| Fabio_Fabio_1992 a răspuns:

Putina chimie se face, mai multa biologie se face in general, sa-ti zic. Dar e interesant. Si venind vorba de notiuni..sunt multe notiuni, dar e mult de invatat, sfatul meu e... ai face bine sa intri pe google si sa intri pe site-ul scolii postliceale la care vrei, sunt mii de notiuni la orice meserie.

3 răspunsuri:
| loredananeagu64 a răspuns:

In general nu iti trebuie prea multa chimie. Doar sa ei baccul luat si restul vei invata acolo.

| Fabio_Fabio_1992 a răspuns (pentru loredananeagu64):

Nu trebuie bacul. Cine a spus? Ai auzit prost. In general, scolile postliceale se fac si cu fara bac.

| loredananeagu64 a răspuns:

Se fac si fara bac dar nu vei avea decat o diploma si atat nu vei putea face mare lucru....cunosc cazuri...