| CokoStar a întrebat:

Câte apartamente sunt într-un bloc turn?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe o scară sunt 44 de apartamente.
La mulți ani!
Pa, pa.

| Roxysad a răspuns:

De obicei intr-un bloc turn (de 10 etaje) sunt 44 de apartamente

| FlorinDiablo a răspuns:

Eu stiu un bloc care are 10 etaje si are 100 de apartamente

| Smiley923 a răspuns:

Depinde de etaje si cate apartamente sunt pe etaj.Eu stau intr-un bloc turn cu 8 etaje cu 36 apartamente.Deci sunt in jur de 40, intr-unul cu 8 etaje.Mai sunt si cu 10...

| selfie a răspuns:

Depinde cate etaje are blocul si cate apartamente sunt pe etaj. Daca are 10 etaje si sunt cate 3 apartamente pe etaj sunt 30 de apartamente. Daca are 10 etaje dar sunt cate 2 apartamentului pe etaj sunt 40 apartamente.

| ionikpupik a răspuns:

40 de apartamente deoarece un bloc turn are in general 10 etaje si un etaj are 4 apartamente