| BiaBella a întrebat:

Cate caiete trebuie sa cumpar pentru clasa a VI?

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Caietele se cumpara in functie de cate manuale ai, se tine cont ca ai si teme de facut, si ce pretentii mai au profesorii...

| Gregory a răspuns:

Buna! Nu te grabi deocamdata sa-ti le achizitionezi. Daca a inceput scoala si nu ai primit acest raspuns, il vei afla de la fiecare profesor in parte cand veti incepe sa va cunoasteti, sa va vorbeasca despre materie si sa va spuna ce asteptari are de la voi. In general este (sunt) necesar(e) 1 sau 2 caiete, dar depinde de obiectul de studiu. Cand eram eu la scoala, la fiecare disciplina in parte profesorul ne spunea la inceput de an/semestru tot ce aveam nevoie la materia respectiva pentru a ne desfasura cum trebuie activitatea. Uite si o sugestie: in primele zile ia la tine niste coli sau foi de orice gen ori un caiet universal si in cazul in care se intampla sa se predea din prima ora, scrie la toate disciplinele pe el (apoi transcrie-ti pe caietul ce tine de fiecare materie in parte, acolo unde este cazul). Dupa ce se trece de fiecare prima sedinta si profesorul va spune ce caiete avti nevoie + alte lucruri, iti faci o lista cu tot ceea ce este necesar si te duci la cumparaturi. Multa bafta in acest an scolar!

| adrianhasde a răspuns:

Iati cate doua pentru fiecare materie.

| diddy_2463 a răspuns:

Cumperi in functie de cate manuale ai.

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

13 si se adauga si caietele de teme la diverse materii gen romana, algebra, geometrie, franceza, etc

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

In clasa a 6 a ai doar 13 materiiwinking
Deasta zic 13 plus caiete de teme [se exclude sportu si ed plastica, dar poate la desen trebuie sa iei notite si iti trebuie un carnetel dar poti sa scrii si pe foaie. ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuiesc maxim 30 de caiete.

| Will a răspuns:

.caiete de romana si matematica.

| discussthing a răspuns:

In principiu este o formula. (Nr. Materii +2)x3.