| Raiden a întrebat:

Cate examene sunt pe semestru la Facultatea de Litere?

Răspuns Câştigător
| Maciuca_Marina_Adriana_Beatrice_1987 a răspuns:

Si eu am intrat anul acesta la litere si tot la fel am inteles ca sunt cam 12-13 examene pe sesiune si sunt doua sesiuni pe an.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai la cam toate facultatile sunt undeva intre 5 si 6 examene pe semestru.

| geogen a răspuns:

Sunt 11 examene in 3 ani, se dau cam 3-4 pe an, nu se dau pe semestre, depinde cand sunt sesiunile

| Raiden explică (pentru geogen):

Geogen, vorbesti in constinta de cauza?

| geogen a răspuns (pentru Raiden):

Eu sunt din jud Galati, anul astatermin si m-am uitat pe siteul facultatii de litere din Galati pentru ca acolo dau si eu, cauta si tu pe site-ul facultatii unde vrei sa mergi si iti zice acolo

| Raiden explică (pentru geogen):

Eu sunt din Br - m-am gandit si eu sa aleg UGAL, dar mai bine Constanta.
Si apropo, la nicio facultate nu ai decat 11 examene in 3 ani.
Am inteles de la mai multe persoane ca la litere sunt 13-14 examene/semestru. In conditiile in care la celelalte facultati sunt doar 5-6/semestru...

| geogen a răspuns (pentru Raiden):

Eu am intat la jurnalism..nu dau atat de multe examene, e imposibil sa dai 13 examene pe semestru, m-am uitat pe orar si sunt max 9 cursuri, de unde 13 examene?

| Raiden explică (pentru geogen):

Nu stiu ce fel e la St. ale cumunicarii dar la Limbi si Literaturi si la LMA sunt multe.winking

| Maciuca_Marina_Adriana_Beatrice_1987 a răspuns (pentru Raiden):

Si eu am intrat anul acesta la litere si tot la fel am inteles ca sunt cam 12-13 examene pe sesiune si sunt doua sesiuni pe an.