| Stanciu_Lucia_Stefania_1993 a întrebat:

Câte grame are o felie de pâine?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. O felie (daca painea estte ovala sau rotunda) poate fi foarte usoara la capat unde-i mica si mai grea la mijloc unde felia este mai mare. Daca painea este de tip bagheta, un pic la capat este mai usoara dar pe parcurs feliile sunt aproape egale. Greutatea o stabilesti impartind greutatea painii la numarul de felii dar tot trebuie sa stii cat au cele mici.

| Hexcore a răspuns:

Depinde de marimea painii,
daca am lua o paine feliata de 650g o felie ar avea cam 40g

| davidplin a răspuns:

Salut, sper ca acest raspuns sa iti fie util https://alternamed.ro/cate-calorii-are-o-felie-de-paine/