| anonim_4396 a întrebat:

Câte ligi sunt pe Duolingo?

Răspuns Câştigător
| EmanuelT a răspuns:

Bronze, Silver, Gold, Sapphire și Ruby.

| anonim_4396 explică (pentru EmanuelT):

Până aici ai ajuns tu, sau ști sigur că Ruby este ultima. Spune clar în aplicație?

| EmanuelT a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, este ultima.
Nu mai știu sigur, cred că top 5

| anonim_4396 explică (pentru EmanuelT):

Mi se pare ciudat că în fiecare ligă nu există decât 50 de concurenți. Adică, eu cred că există mai mult de 250 de oameni care învață simultan engleza, în toată lumea. Eu cred că se ia după locul cu care promovezi: de exemplu dacă promovezi în liga de argint pe locul 7, vei concura cu cei care au promovat săptămânile trecute în liga de argint, fiind pe același loc ca tine. Tu ce crezi?

| EmanuelT a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi cam așa și e
Sunt luați la întâmplare la începutul săptămânii, dupa prima xp luată la o perioadă destul de similară

| anonim_4396 explică (pentru EmanuelT):

Nu înțeleg.

| EmanuelT a răspuns (pentru anonim_4396):

Liga se face la săptămână, nu?
Prima experiență făcută te pune în aceeași ligă cu alți 50 de participanți care au făcut prima exp în aproape același timp ca tine.