| alex495 a întrebat:

Cate pachete de tigari incap intr-un metru patrat?

8 răspunsuri:
| Cinevacatoatalumea a răspuns:

200 de pachete

| KiszMy a răspuns:

Într-un metru pătrat niciunul, într-un metru cub ceva mai multe decât în portbagajul unei mașiniwinking

| alex495 explică (pentru KiszMy):

Dupa calculele mele ar iesi vreo 102 pachete. Si pachete de tigari in general. Nu o anume marca

| KiszMy a răspuns (pentru alex495):

PE un metru pătrat, pot încăpea desigur. Depinde cum le așezi ca să încapă cât mai multe.

| KiszMy a răspuns (pentru alex495):

Trebuie să iasă mai mult de 102. Se procedează în felul următor: pe o suprafață de apă se măsoară un metru pătrat, pe care se pun pachetele de țigări.

| alex495 explică (pentru KiszMy):

Eu sunt nefumator, m ie imposibil sa calculez practic cate intra intr-un metru patrat. Dupa calculele me ( aria unui pachet si dupa impartirea dupa ce am facut conversia in mm mi-a dat 102 pachete)

| CocoCosty2000 a răspuns:

Depind e de pachetul de tigari

Răspuns utilizator avertizat