| LaMLaMlaMa a întrebat:

Cate stiti despre daci si romani?

Răspuns Câştigător
| TiinutsS:╳DiiiD a răspuns:

Uite, eu aici am găsit ceva interesant.:*
http://dacia.8m.net/Continuitatea/Dacii_si_romanii/dacii_si_romanii.html

7 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

O să-ţi dau un citat din tov. Iliescu : '' The ducks come from the trucks ''. rolling on the floor
Lasând gluma de o parte, concentrează puţin întrebarea altfel nu ne ajunge spaţiul site-ului pentru răspuns.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ca au fost strabunii nostri.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Dacii: Popor care se trage din Traci, care ocupau spaţiul României de astăzi. Au fost chiar şi lăudaţi de către istorici (Herodot îi numea "Cei mai drepţi şi mai viteji dintre traci"), însă în general avem foarte puţine informaţii despre acest popor.
Romanii: Popor foarte avansat pentru timpul lor, ocupat spaţii atât din Europa, ajungând până în Germania şi insulele britanice, ocupând o parte din nordul Africii şi din Asia (de Asia nu sunt sigur). Despre romani vei putea afla o grămadă de informaţii pe google. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au murit de multa vreme, sint oale si ulcele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu foarte multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se combinara si iesira d(r)acii de romani.

| IepurasulBrunet a răspuns:

Destule.