| ahhyo111 a întrebat:

Cati ani poate sa traiasca un caine?

Răspuns Câştigător
| DutzyX a răspuns:

Durata medie de viata a cainilor este de 12 ani, insa se inregistreaza variatii extrem de largi.

. Cei mai multi caini sunt considerati batrani atunci cand ating varsta de 7 ani. La cainii de talie mica insa, batranetea incepe pe la 8 – 9 ani, iar la cei de talie mare, pe la 5 - 6 ani.
Spune despre ce rasa este vorba

5 răspunsuri:
| ralucaralu a răspuns:

Depinde si de rasa si de cat de bine e ingrijit. Daca e sanatos, poate sa traiasca si 15 ani.

| DutzyX a răspuns:

Depinde de rasa cainelui

| smile20000 a răspuns:

Depinde de rasa de ex un chow chow traieste cam 9 ani si colega mea care are un Yorkshire Terrier mi-a zis ca traiesc pana la 15 ani(Yorkshire Terrierii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google...

| Andreiyi a răspuns:

Gasesti raspunsu tau pe linkul acesta http://www.agenda.ro/news/news/1776/cati-ani-are-cainele.html pliz funda