| ridhimagupta a întrebat:

Cati ani se fac la facultatea de drept + masterul?

5 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Pai patru ani, daca vrei sa devii avocat. Daca vrei sa devii procuror sau judecator, se mai adauga inca doi ani de magistratura, sase ani + trei sau sase ani la master, in functie de specializare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 ani (licenta)
Examen de intrare la INM promovat, dupa care urmezi 2 ani (specializare) in cazul in care vrei sa devi procuror sau judecator. Examen INM pentru procuror sau judecator stagiar(depinde ce ti-ai ales).
1 an (stagiatura)
Mie imi da 7 ani.

| yearsandyears a răspuns:

4 ani pentru ati lua licenta + 2 ani masterul (criminalistica, drept european, stiinte penale, dreptul afacerilor).

| EliCata a răspuns:

Intre 5 si 6 ani.

| Madalina3012 a răspuns:

+ masterul 4 ani