| Ariton_Mirela_1951 a întrebat:

Cati metri cubi are o incapere de 16metri patrati?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti calcula fara sa stii inaltimea incaperii. De ex. daca are 2, 5 m inaltime incaparea va avea 40 mc, daca are 3 m inaltime va avea 48 mc.

| T0T a răspuns:

E grav dacă pui asemenea întrebare, însemnă că nu ai nici cea mai mică noțiune de matematică. Se numește incultură sub bunul simț și nu e prima oară când găsesc aici pe TPU oameni care nu pricep diferența dintre numărul de dimensiuni în cadrul cărora folosești diverse unități de măsură. Când zici metri pătrați te referi la o suprafață plană, nu la o încăpere.